29 Ekim Dönemi Venedik Turu

3 Gece 4 Gün

Tur Program

1. Gün - İstanbul – Venedik

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 03:30’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1867 sefer sayılı uçuş ile saat 06.50’de Venedik’e hareket. Saat 08:20’de Venedik’e varış. Venedik şehir turu için hareket ediyoruz. Varışa istinaden Venedik adasında panoramik şehir turuna başlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası otele dönüş, geceleme otelimizde.


2. Gün - Venedik

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Como Gölü turu (85€) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup, ayrıca alışveriş için de zaman bulacağız. Tur bitimi ile Como`ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehirdir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası bizi adeta büyüleyecek. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Venedik

3. Gün - Venedik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Ljubljana & Bled Gölü Slovenya Turu'na (95€) katılma imkanı. Bu turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü olacak, daha sonra eski Yugoslavya'nın gözde şehirlerinden biri ve günümüzde Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam edecek. Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış olan modern ve canlı bir şehir görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme Venedik’deki otelimizde.


4. Gün - Venedik - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turu (35 Euro) turuna katılabilirler. Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Turumuz sonrası havalimanına transfer Türk Havayolları TK1870 no’lu tarifeli seferi ile saat 19:00’da İstanbul'a hareket saat 23:25’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 3 Gece 4 Gün Venedik Bölgesi (quarto D’altino, Noventa Di Piave, Padova,cittadella, Vicenza Veya Treviso) 3* Ve/veya 4* Otelde Konaklama
 • Panoramik Venedik Şehir Turu
 • Şehir Giriş Vergileri
 • Thy Tarifeli Seferleri İle Istanbul – Venedik - Bologna- İstanbul Uçuşu
 • Tüm Havalimanı-otel Transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Venedik Turu İçin Vaporetto(tekne) Ulaşım Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Turlar
 • Her Türlü Otel Ekstraları Ve Kişisel Harcamalar
 • Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası (15.€ )
 • Şoför Bahşişleri
 • Vize Ücreti (125.€ )
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15 Tl)

Yurtdışı Tur Kategorileri